Xiaomi, Android One programına dahil olan ilk akıllı telefon modeli Mi A1’i geçtiğimiz yıl kullanıcılar ile buluşturmuştu. Rakiplerine göre oldukça uygun bir fiyata ve stok Android arayüzüne sahip olan Mi A1, bu sayede ülkemizde ve diğer pazarlarda yoğun ilgi gördü. Şimdi ise gözler Xiaomi Mi A2 modeline çevrildi.

Android One tabanlı c’nin canlı görüntülenmesi tasarım konusunda bir detay sunmuyor. Zira, 8 Ağustos tarihinde satışa sunulması beklenilen Mi A2, Xiaomi Mi 6X ile aynı tasarıma ev sahipliği yapacak.

Xiaomi Mi A2 ortaya çıktı!

Xiaomi Mi 6X‘in dünya genelinde satışa sunulan Android One versiyonu olan Mi A2’nin, Android 8.1 Oreo ile çalıştığı görülüyor. Mayıs ayı güvenlik yamalarının yüklü olduğu cihaz, beklendiği gibi stok Android arayüzüne ev sahipliği yapıyor.

Sızdırılan görselde akıllı telefonun Snapdragon 660‘dan güç aldığı, yani Mi 6X’e kıyasla donanımsal bir fark sunmadığı rahatıkla görülebiliyor. Cihazda 5.99 inç büyüklüğünde 18:9 formatında Full HD+ çözünürlükte bir ekran yer alacak.

4 GB / 6 GB RAM ve 32 GB / 64 GB / 128 depolama seçenekleri sunacak olan telefon, 3010 mAh‘lık bataryadan beslenecek. Cihazın arkasında 12 Megapiksel + 20 Megapiksel çift kamera, ön kısmında ise 20 Megapiksel kamera bulunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.