Türkiye pazarından çekileceği iddia edilen Sony Mobile, yepyeni amiral gemi modeliyle gündemimizde. Bakalım Sony Xperia XZ3 tasarımı nasılmış?

Sony Xperia XZ3 tasarımı ortaya çıktı!

Sony’nın akıllı telefonlarında çok uzun süredir değiştirmediği tasarımı son yıllarda küçük farklılıklarla karşımıza çıkar oldu.

Kalın çerçevelerden en son uzaklaşan marka olarak dikkat çeken Sony, çentikliekran trendini ise uzaktan seyrediyor. Onun yerine 18:9 ekran tercih edilmiş.

Diğer yandan özellikle iPhone 7 Plus ile yaygınlaşan çift kamera kurulumuna da yeni geçen Sony, Xperia XZ3 modelinin orta üst kısmında çift kamera kurulumuna yer vermiş. Onun üzerinde ise LED flaş ve lazer otofokus gibi sensörler yer alıyor.

Parmak izi sensörü ise yan taraftan arkaya taşınmış. Arka tarafta kullanılan malzemeyi ise kılıftan dolayı göremiyoruz. Ancak Sony’nin bundan önceki modellerinde olduğu gibi Xperia XZ3 modelinde de cam tercih etmesi çok yüksek bir ihtimal.

Snapdragon 845 işlemci ile çalışacağı tahmin edilen modelin 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı olması bekleniyor. Sony Xperia XZ3 hakkındaki en doğru bilgileri ise IFA 2018 kapsamında düzenlenmesi beklenen etkinlik ile öğreneceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.