HMD Global, uzun süredir beklenilen Nokia 6.1 Plus modelini resmi olarak tanıttı. Nokia 6.1 Plus, Nokia X6 modelinin dünya genelinde satılacak olan versiyonu.

Nokia X6 ile donanımsal ve tasarımsal anlamda aynı olan akıllı telefon, yazılım ve renk seçenekleri konusunda farklılık sunuyor. Gelin, Android One platformuna dahil olan cihaza; Nokia 6.1 Plus özellikleri ve fiyatına yakından göz atalım.

Nokia 6.1 Plus özellikleri ile neler sunuyor?

Nokia X6’ya kıyasla en büyük fark yazılım tarafında karşımıza çıkıyor. Android One platformuna dahil olan akıllı telefon, bu sayede güncellemeleri en hızlı şekilde alacağının garantisini verirken, sade bir kullanıcı arayüzü sunuyor.

5.8 inç büyüklüğünde ve 19:9 formatında olan IPS ekranı, 1080×2280 piksel çözünürlük sunan telefon, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 636 işlemcisinden alıyor.

4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile gelen akıllı telefonun hafızası, microSD kart ile 400 GB’a kadar artırılabiliyor. Arka tarafında 16 Megapiksel ( f/2.0 ) ve 5 Megapiksel ( f/2.4 ) çözünürlüğünde çift kamera bulunan cihazın ön kısmında ise 16 Megapiksel çözünürlüğünde f/2.0 diyaframa sahip kamera var.

3060 mAh kapasiteli bataryadan beslenen telefon siyah, mavi ve beyaz olmak üzere üç farklı renk seçeneği sunuyor.

230 dolar fiyat etiketine sahip olan Nokia X6’nın aksine, Nokia 6.1 Plus modeli 290 dolar fiyat etiketine sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.