Ülkemiz de dahil olmak dünyanın birçok yerinde faaliyet gösteren Meizu’nun yeni akıllı telefon modeli Meizu X8‘in bazı donanım özellikleriyle birlikte çalışır haldeki görüntüleri internete düştü.

Meizu X8, ortaya çıkan görsellerine göre oldukça minimalist olarak dizayn edilmiş ve Mi 8 SE’nin çentiğine benzer bir çentiğe sahip olacak. Tabi görüntünün çekildiği açıdan dolayı da öyle gözüküyor olabilir. Akıllı telefonlarda trend haline gelen çentikli ekrana sahip olacak cihaz, ekran – kasa oranı bakımından da oldukça başarılı olacak.

Meizu X8 özellikleri nasıl olacak?

Meizu’nun CEO’su Jack Wong’un söylediğine göre X8, Xiaomi Mi 8 SE modelinden daha büyük bir ekrana sahip olacak. Bunun yanı sıra Wong, Meizu’nun yeni cihazının Mi 8 SE’den çok daha iyi olacağını vurguluyor.

Ayrıca cihazın Snapdragon 710 yongasından güç alacağı söyleniyor. Telefonlarda neredeyse üst seviye performans sunan bu yonga setini, daha önce Mi 8 SE modelinde de görmüştük. Anlaşılan X8, gerek tasarım gerek donanım olarak Mi 8 SE’nin en büyük rakiplerinden biri olacak.

Ortaya çıkan X8 fotoğrafında, cihazın Android 8.1 işletim sistemine sahip olduğu gözüküyor. Bu durumda cihazın kutudan Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile kutusundan çıkacağını rahatlıkla söyleyebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.