Samsung’un Galaxy Note 9 modelini tanıtacağı etkinlik büyük bir heyecanla beklenirken, yeni amiral gemisi modelinin yanı sıra gözler tanıtım tarihi halen bilinmezliğini koruyan Gear S4 ve Galaxy Tab S4 modellerine çevrilmiş durumda.

GFXBench veritabanına dahil olan ve Geekbench skoru ortaya çıkan Samsung’un yeni üst seviye tableti, WiFi Alliance tarafından onay almıştı. Tabletin oldukça uzun bir süredir gizemini koruyan tasarımı nihayet ortaya çıktı.

Galaxy Tab S4 tasarımı ve renk seçenekleri ortaya çıktı!

Ana ekran tuşuna ve kapasitif düğmelere veda edilen Tab S4’ün arkasında yer alan AKG logosu dikkat çekiyor. Siyah ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak olan tablet, Gear S3’e göre daha ince çerçevelere sahip.

Bunun yanı sıra tabletinin, Wi-Fi ve LTE olmak üzere iki versiyonu bulunacak. Çıkış tarihi konusunda iki farklı ihtimal üzerinde duruluyor. Galaxy Tab S4’ün Temmuz sonunda veya Ağustos’un ilk haftalarında tanıtılması bekleniyor. Bir diğer iddia ise Samsung’un, Galaxy Note 9 ve Gear S4 ile birlikte bu tableti, 9 Ağustos’ta New York’ta düzenleyeceği etkinlikte tanıtacağı yönünde.

Galaxy Tab S4 özellikleri nasıl olacak?

Tüm bu sızıntıların ardından bu kez Galaxy Tab S4’e ait Geekbench skoru ortaya çıktı. Geekbench 4.2 sürümü ile gerçekleştirilen testte, Tab S4’ün tek çekirdek testinden 1895, çoklu çekirdek testinden ise 6362 puan aldığı görülüyor.

GFXBench ile benzer şekilde işlemcinin detayları açıklanmazken, cihazda Adreno 540 grafik biriminin yer aldığı görülüyor. Bu kapsamda Tab S4’e Qualcomm’un Snapdragon 835 işlemcisinin güç vereceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 4 GB RAM’in yer aldığı cihaz kullanıcılara 64 GB dahili depolama alanı sunacak.

10.5 inç büyüklüğünde olan ve 2560 x 1600 piksel çözünürlük sunan bir ekranın yer alacağı cihaz, 12 Megapiksel çözünürlüğünde arka ve 8 Megapiksel çözünürlüğünde ön kamera ile birlikte gelecek.

Full HD video kayıt imkanı sunan tablet Android 8.1 Oreo ile kutudan çıkacak. Bunun yanı sıra Galaxy Tab S4’ün, telefon görüşmelerine ve hücresel bağlantıya imkan tanımak için bir SIM kart yuvasına ev sahipliği yapacağı düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.