Galaxy Note 9 adına yakışır bir tarihte, 9 Ağustos’ta tanıtılacak. Çoktan Note 9 görüntüleri ve donanım bilgileri sızdırıldı. Şimdi ise kablosuz şarj sunması beklenen Note 9 için Wireless Charge Duo adlı aparat ortaya çıktı. Kablosuz şarj standı sadece Galaxy Note 9 için değil. Yine 9 Ağustos tanıtımında ortaya çıkması beklenen Galaxy Watch için de kullanılacak.

Galaxy Note 9 ve Galaxy Watch beraber şarj olabilecek

Galaxy serisinin eski cihazları ne yazık ki standla uyumlu değil. Tabii ki bu eski Galaxy cihazlarına muhtemelen S9 ve S9 Plus dahil değil. Ancak paylaşılan kutu görselinde sadece Note 9 ve Galaxy Watch ibaresi bulunuyor. Kablosuz şarj standının en önemli özelliği aynı anda iki telefonu birden şarj edebilmesi. Apple’ın birden fazla cihazı şarj edebilen AirPower şarj standı ise son gelen bilgilere göre Eylül ayında piyasaya çıkacak. Bildiğiniz gibi AirPower’ın gelişi uzun süredir bekleniyor. Wirelesss Charge Duo ile birlikte Samsung Apple’ın önüne geçiyor gibi görünüyor. Tabii ki bu şarj standının 9 Ağustos’ta tanıtılıp tanıtılmayacağı henüz belli değil.

Sızıntıyı yapan ise daha önce de birçok sızıntı paylaşan Roland QuantTwitter üzerinden paylaşılan görselde kutu üzerinde şarj standının Note 9 ve Galaxy Watch için olduğuna dair bir ibare var. Buna göre daha önce kulislerde kanuşulan Gear Watch isminin Galaxy Watch haline geldiği de resmileşmiş oluyor.

Lansmana çok kısa bir süre kaldığı düşünülürse, Galaxy Note 9 bize neler sunuyor kısaca gözden geçirmekte yarar var. Cihaz 1440 x 2960 çözünürlük ve 514ppi piksel sıklığı sunan Süper AMOLED ekranla karşımıza çıkacak. Corning Gorilla Glass 5 ile korunacak olan cihaz metal bir kasaya sahip olacak. Telefon IP68 sertifakası da bulunuyor. Yani suya ve toza karşı dayanıklı bir Note 9 ile karşı karşıyayız. Telefonun genel hatları belli olmuş olsa da S Pen‘in tam olarak nasıl özelliklere sahip olacağı henüz netleşmedi. Duyumlar S Pen‘in Bluetooth desteğiyle müzik kontrolü, kamerayı uzaktan çalıştırma hatta sesli not alabilmeyi sağlayacağı yönünde.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.