Asus Zenfone Ares, bir duyuru yapılmadan sessizce satışa sunuldu. Asus’un yeni akıllı telefonu, geçtiğimiz yıl kullanıcılar ile buluşturulan, AR ve VR teknolojileri ile ön plana çıkan Zenfone AR modeli ile neredeyse aynı özelliklere sahip.

Asus Zenfone Ares özellikleri ile kullanıcılara neler sunuyor?

Cihazın 5.7 inç büyüklüğünde ve 16:9 formatındaki Super AMOLED ekranı, QHD yani 1440×2560 piksel çözünürlük sunuyor. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 821 işlemcisinden alan cihaz, 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile geliyor.

14 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.4 GHz hızında çalışan Snapdragon 821, 4 adet özelleştirilmiş Kyro işlemci çekirdeğine ev sahipliği yapıyor. Adreno 530 grafik biriminin yer aldığı işlemci, X12 LTE modem ile birlikte geliyor.

Google’ın ARCore teknolojisiyle uyumlu olan bu donanıma, 23 Megapikselçözünürlüğünde arka kamera eşlik ediyor. Tahmin edilebileceği gibi, bu kamera artırılmış gerçeklik için hareket izleme ve derinlik algılama yeteneklerine sahip.

Ön kısımda ise 8 Megapiksellik bir kameranın yer aldığı Zenfone Ares, Android Nougat ile kutudan çıkarken, 3300 mAh kapasiteli bir bataryadan besleniyor.

SonicMaster 3.0 ile multimedya deneyiminin tamamlandığı akıllı telefon, Hi-Res Audio 384 kHz ses kod çözücüye sahip. DTS 7.1 surround ses sunan kulaklıkları destekleyen Zenfone Ares, şu anda Tayvan’da 333 dolar fiyat etiketine sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.