Apple’ın geçtiğimiz ayın başlarında Kaliforniya’nın San Jose şehrinde düzenlediği WWDC 2018 etkinliğinde, kullanıcıların tanıtılmasını beklediği ürünlerden birisi de, Intel Coffee Lake işlemciler ile güçlendirilen Macbook Pro 2018 modelleriydi.

Apple, iPhone SE 2 ile benzer şekilde yenilenen Macbook Pro’ları tanıtmayarak kullanıcıları büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Nihayet, Macbook Pro 2018 için müjdeli haber, yıllardır popülerliğini kaybetmeyen Geekbench‘ten geldi.

Macbook Pro 2018, Intel Coffee Lake işlemcilere sahip olacak!

Intel’in 8. nesil Coffee Lake işlemcilerinden birisinin yer aldığı bir Macbook Pro, GeekBench performans testinde görüldü. MacBook Pro 15,2 olarak adlandırılan cihaza, bugüne kadar görülmeyen Intel Core i7-8559U işlemci güç veriyor.

28 Watt güç tüketen bu işlemcinin standart çalışma hızının 2.7 GHz olduğu görülürken, bu hız turbo ile 4.5 GHz‘e kadar yükseliyor. Dikkat çeken bir diğer detay ise, 2133 MHz hızında çalışan 16 GB LPDDR3 RAM‘lerin kullanılması.

Bunlar mevcut MacBook Pro’larda kullanılan RAM’ler ile aynı. Eğer bu Geekbech sonucu doğruysa, Apple’ın LPDDR4 RAM’lere geçiş yapmayacağını ve bu nedenle 32 GB RAM’li modelleri bu yıl göremeyeceğimizi söyleyebiliriz.

Sonuçlara geçtiğimizde ise cihazın tek çekirdek testinden 4448, çoklu çekirdek testinden ise 16607 puan aldığını görüyoruz. Eylül ayında tanıtılması beklenilen yeni Macbook Pro’ların, macOS 10.13.6 sürümü ile test edildiği görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.