Apple sonunda güncellenmiş 2018 MacBook Pro modellerinin duyurusunu resmi olarak gerçekleştirmiş durumda. Daha fazla performans ve yeni özellikler ile modellerin bugüne kadarki en gelişmiş Mac dizüstü bilgisayarlar olduğu iddia ediliyor. İşte, 2018 MacBook Pro özellikleri.

2018 MacBook Pro özellikleri neler?

Yeni Touch Bar ve Touch ID özellikli MacBook Pro modelleri artık 8. nesil Intel Core işlemciler ile birlikte geliyor. 15 inç modellerde 6 çekirdekli işlemciler13 inç modellerde ise 4 çekirdekli işlemciler sunuluyor. Yeni işlemcilere sahip modeller, çok daha fazla performans sunarken kapsamlı yazılımlar ve çoklu görevler sırasında kullanıcılara büyük avantaj salıyorlar.

Apple, bu MacBook Pro modellerinin özellikle yazılımcılar ve geliştiriciler arasında popüler olduğunu ve yeni MacBook Pro modellerinin kodlama ve çoklu sanal makineler ile test ortamları anlamında hız için tasarlandığını ifade ediyor.

Yeni MacBook Pro özellikle de sonunda 32 GB RAM desteğiyle birçok kullanıcıyı memnun etmiş olacak. Yeni nesil işlemciler ile bu RAM miktarı artık desteklenebiliyor. True Tone ekran çok daha iyi bir görüntü deneyimi sağlıyor. 500 nit parlaklık ve P3 tabanlı geniş renk yelpazesi desteğine sahip Retina ekranı, bugüne kadar Mac dizüstü bilgisayarlarda bulunan en iyi ekran olma özelliğini taşıyor. Geliştirilmiş üçüncü nesil klavye ise daha sessiz. Önceki nesil kelebek tipi klavyeler ile yaşananlardan sonra Apple işi garantiye almışa benziyor.

2018 MacBook Pro serisinin bazı konfigürasyonlarda Radeon Pro grafik kartlarıile birlikte geldiğini de belirtelim. Daha büyük Force Touchstereo hoparlörlerApple tasarımı soğutma sistemi ve Thunderbolt 3 portları ise diğer detaylar arasında.

Bir başka yenilik de ilk olarak iMac Pro ile birlikte sunulan Apple T2 çip. T2 çip sayesinde MacBook Pro şimdi güvenli başlatma ve çalışırken şifrelenen depolama alanı desteğiyle gelişmiş sistem güvenliği sunuyor ve “Hey Siri” özelliği ilk kez Mac’e geliyor.

Yeni 15 inç MacBook Pro özellikleri

– 2.9 GHz’e kadar 6 çekirdek Intel Core i7 ve Core i9 işlemciler, 4.8 GHz’e kadar Turbo Boost

– 32 GB’a kadar DDR4 RAM

– Her konfigürasyonda 4 GB video bellekli Radeon Pro grafikler

– 4 TB’a kadar SSD depolama

– True Tone ekran teknolojisi

– Apple T2 çipi

– Touch Bar ve Touch ID

Yeni 13 inç MacBook Pro özellikleri

– 2.7 GHz’e kadar 4 çekirdek Intel Core i5 ve Core i7 işlemciler, 4.5 GHz’e kadar Turbo Boost ve 2 kat eDRAM

– 128 MB eDRAM ile bütünleşik Intel Iris Plus Grafikler 655

– 2 TB’a kadar SSD depolama

– True Tone ekran teknolojisi

– Apple T2 çipi

– Touch Bar ve Touch ID

2018 MacBook Pro fiyatları

Yeni 13 inç MacBook Pro modelleri 10,999 TL’den başlayan fiyatlara sahip. Yeni 15 inç MacBook Pro modelleri ise 14,999 TL’den başlıyor. 15 inç en yüksek konfigürasyonlu modelin 40,799 TL gibi uçuk fiyatlara çıktığını da not olarak düşelim. Tüm yeni modellerin Apple Store Türkiye üzerinden ülkemizde satışı başlamış durumda. Ürün haftanın ilerleyen günlerinden itibaren de belirli Apple Store’lar ve Apple Yetkili Satıcıları’nda satışa çıkacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.